June 29, 2022

monas-restaurant

Safe healthy food

Ikrų nauda jūsų organizmui

2 min read
Maistas jūsų grožiui: prabangus ir neatrastas kasdienio raciono perlas -  DELFI Maistas

Žuvies nauda žmogaus organizmui yra nuo seno visiems gerai žinoma tiesa. Tačiau ne tik žuvis, bet ir jos subproduktai gali būti ne ką mažiau naudingi. Apie ką kalbame? Vienas tokių – ikrai. Dėl maistingumo ir nepakartojamo skonio, laikui bėgant susidomėjimas šiuo delikatesu tik didėjo. Ką reikia žinoti apie juos?

Pagal tai, iš kokių žuvų yra išgaunami ikrai, jie skirstomi į dvi pagrindines rūšis: juoduosius ir raudonuosius  ikrus. Pirmieji gaunami iš eršketinių žuvų, antrieji iš lašišinių žuvų. Šiek tiek rečiau, bet galima rasti ir rožinių ar baltų ikrų. Vis tik, patys populiariausi yra raudonieji ir juodieji. Kokius pirkti ikrus spręskite patys, o mes pakalbėsime apie jų naudą. 

Minimų ikrų nauda pastebima visam organizmui:

  • Sustiprėja apsauginės kūno funkcijos;
  • Sustiprėja kaulai, plaukai ir kraujagyslės;
  • Suteikiama visam kūnui apsauga nuo priešlaikinio senėjimo. Kalbama ne tik apie išorinį senėjimą, bet ir apie vidinį visų organų nusidėvėjimą;
  • Sureguliuoja regėjimą. Reguliariai naudojant, ikrai padeda akių raumenims tinkamai veikti.

Tai tokie bendri privalumai. Reiktų išskirti ypatingą naudą moterų sveikatai. Pirmiausia – pagerina reprodukcinės sistemos organų darbą. Ikrai labai efektingai stabdo įvairiausių navikų atsiradimą. Tai moterims labai aktualu menopauzės metu. 

Galiausiai reiktų pakalbėti apie psichologinius ikrų vartojimo privalumus. Ikrai nuo seno laikomi prabangiu maistu. Todėl valgydami tokį maistą mes visada jaučiamės pakylėtai. O, be to, tai labai skanu. Populiariausias valgis – tai sumuštiniai su ikrais. Tačiau tai nėra vienintelė ikrų vartojimo galimybė. Ikrais galite pagardinti salotas ir įvairiausius šaltus užkandžius. Bus ne tik skanu, bet ir gražu. Taip, tai dar viena teigiama šio produkto savybė. Patiekalai papuošti ikrų rutuliukais atrodo išties įspūdingai ir išskirtinai. 

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.